Я МАЮ ПРАВО! Юстиція на кожен день
Рубрику створено у рамках реалізації укладеного між Національним педагогічним університетом імені М. П. Драгоманова і Головним територіальним управлінням юстиції у місті Києві Меморандуму про співпрацю у сфері освітньої діяльності та з метою реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту “Я МАЮ ПРАВО!»
Деталі оформлення шлюбного договору
Часом наречені слова «шлюбний договір» ототожнюють з «недовірою». Поняття шлюбного контракту вперше з’явилось в Україні у 1992 році у зв’язку із прийняттям змін до ще радянського Кодексу про шлюб та сім’ю. Потім вже у вигляді терміну «шлюбний договір» його було закріплено у новому Сімейному кодексі, який набув чинності у 2004 році. Однак, незважаючи на те, що інститут шлюбного договору присутній в українському сімейному законодавстві майже з часів незалежності, на практиці існують багато «підводних каменів» щодо його застосування.
У спадок можна отримати не тільки майно, але й борги та інші зобов’язання
Впродовж життя кожна людина наживає певне майно чи інші цінності, тому треба вчасно подбати про те, щоб воно дісталось у хороші руки. Тут є два варіанти: спадкування за заповітом (коли у нотаріально посвідченому документі чітко прописується воля заповідача), або спадкування за законом (коли майно ділиться між родичами відповідно до ступеня спорідненості). Проте захистити родину від суперечок, а майно від «розпилювання» можна досить просто – склавши за життя заповіт.
Поняття заповіту визначається статтею 1233 Цивільного кодексу України, в якій передбачено, що заповітом є особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті.
Детальніше: У спадок можна отримати не тільки майно, але й борги та інші зобов’язання
Як онлайн заборонити реєструвати права на нерухомість?
Рейдерство - не просто економічний злочин, а злодійство. У мережі – багато порад, як поводитися в разі, якщо Ви стали жертвою рейдерського захоплення. Проте про захист прав потрібно піклуватись ще до злочину. Ми не можемо вмовити й переконати всіх реєстраторів, що потрібно працювати відповідно до закону. Проте можемо зробити так, щоб захистити права власності громадян і представників бізнесу.
Детальніше: Як онлайн заборонити реєструвати права на нерухомість?
ЯК БОРОТИСЯ З БУЛІНГОМ В УКРАЇНІ?
Що таке «булінг»?
Булінг (bullying, від анг. bully — хуліган, забіяка, задирака, грубіян, насильник) визначається як утиск, дискримінація, цькування. Цей термін означає тривалий процес свідомого жорстокого ставлення (фізичного і психічного), агресивної поведінки, одного з членів колективу з боку інших представників колективу, щоб заподіяти шкоду, викликати страх, тривогу або ж створити негативне середовище для людини.
Булінг може проявлятись у вигляді психологічного (образи, приниження, погрози, ігнорування), економічного тиску (крадіжки, вимагання грошей), фізичних знущань (побиття), кібербулінг (приниження за допомогою інтернету, смартфону чи інших електронних засобів). Нерідко різні види тиску поєднуються.
Монетизація субсидій. Процедура отримання субсидій
27 грудня 2018 року під час засідання уряду Кабінет Міністрів України ухвалив постанову про монетизацію субсидій (отримання субсидії у грошовій формі). Також там затвердили процедуру отримання субсидії, яка передбачає надсилання SMS-повідомлення, яке міститиме суму комуналки до сплати після нарахування субсидії. «Вже з 1 січня 2019 року участь у монетизації пільг і субсидій братимуть ті сім’ї, які звернуться за допомогою вперше. Субсидія від держави надходитиме на їх персональний обліковий запис в Ощадбанку. Банк розраховуватиметься за субсидіанта з надавачами комунальних послуг та одразу інформуватиме SMS-повідомленням громадян про те, скільки їм залишилося доплатити за комуналку», — повідомляють в уряді.
Детальніше: Монетизація субсидій. Процедура отримання субсидій