Гендерна складова творчості Тараса Шевченка

13.03.2019

2019 205 річчя Шевченка 1 200 x 150На факультеті політології та права відбулися Літературні читання «Гендерна складова творчості Тараса Шевченка», присвячені до 205-річчя від дня народження Великого Кобзаря. У заході взяли участь студенти 4 курсу спеціальності «Право» під керівництвом кандидата юридичних наук, професора кафедри правознавства та галузевих юридичних дисциплін Купіної Людмили Францівни. З вітальним словом виступив декан факультету політології та права, доктор історичних наук, професор Андрусишин Богдан Іванович. 2019 205 річчя Шевченка 2 200 x 150Студенти піднімали гострі питання правового статусу жінки у ХІХ ст., гендерної та шлюбно-сімейної тематики, прав жінок на материнство та працю, соціального становища вдів, проблему позашлюбного материнства (жінки-покритки, матері-одиначки), проводячи паралелі з сьогоденням, а також мали змогу продекламувати уривки з улюблених творів. Приємно зауважити, поки ще не стихли відголоски свята 8 Березня, що саме жінка стала центральною фігурою в обговоренні. Їй присвячено найбільше творів Тараса Григоровича, з жінкою поет ототожнював Україну. Теми, про які писав Шевченко, не втрачають своєї актуальності донині. І допоки його творчість живе у серцях українців...

162006

Server Time: 2019-04-23 06:24:16