Я МАЮ ПРАВО! Юстиція на кожен день

Рубрику створено у рамках реалізації укладеного між Національним педагогічним університетом імені М. П. Драгоманова і Головним територіальним управлінням юстиції у місті Києві Меморандуму про співпрацю у сфері освітньої діяльності та з метою реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту “Я МАЮ ПРАВО!»

Трудові права студентів та осіб, які поєднують навчання з роботою

2019 трудові права студентів 200 x 170Молодь – основна рушійна сила в суспільстві.
Загальнонаціональний проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!» покликаний підвищити юридичну грамотність українців та допомогти самостійно захищати свої права. Відтак, Управління персоналу столичної юстиції консультує щодо трудових прав студентів, які бажають поєднати навчання та роботу. Стаття 43 Конституції України гарантує всім громадянам право на працю, що включає в себе можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Держава створює умови для повного здійснення громадянами права на працю, гарантує рівні можливості у виборі професії та роду трудової діяльності. Використання примусової праці забороняється. Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом. Використання праці жінок і неповнолітніх на небезпечних для їхнього здоров'я роботах забороняється. Громадянам гарантується захист від незаконного звільнення. Право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом.

Детальніше: Трудові права студентів та осіб, які поєднують навчання з роботою

Позбавлення батьківських прав

2019 позбавлення батьківських прав 150 x 100Недобросовісне виконання батьківських обов’язків, жорстоке ставлення до дитини, насильство та інші неправомірні дії можуть послугувати причиною для позбавлення батьківських прав.
У рамках правопросвітницького проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!» відділи ДРАЦС столиці консультують щодо загальних позбавлення батьківських прав.

Детальніше: Позбавлення батьківських прав

Аліменти для дітей

2019 Аліменти для дітей 150 x 100Обов’язок утримувати дитину до досягнення нею повноліття викладений у частині другій ст.51 Конституції України та статті 180 Сімейного кодексу України. На жаль, трапляються непоодинокі випадки ухилення батьків від виконання даного обов’язку, що призводить до необхідності примусового стягнення коштів на користь дитини.
Сплата аліментів може здійснюватися як в добровільному, так і примусовому порядку.

Детальніше: Аліменти для дітей

«Усиновлення дитини»

2019 usinovlennya 200 x 150Міністерство юстиції України реалізує загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!» з метою підвищення юридичної грамотнрсті українців та формування нової правової культури в суспільстві. Ми не лише інформуємо громадян про їхні права, а й навчаємо їх, як ці права захищати. Ми даємо чіткі й зрозумілі поради, як діяти, коли твої права порушують. Ми доводимо, що держава може бути партнером, і встановлюємо рівність перед законом для кожного українця.
У рамках даного проекту столична юстиція активно інформує громадян щодо захисту прав у різних сферах. Зокрема, щодо усиновлення дитини. Звісно, це має бути дуже виважений та відповідальний крок. Тому усиновлення визнане в Україні пріоритетною формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Усиновленою може бути та дитина, у якої розірвані юридичні стосунки з батьками.

Детальніше: «Усиновлення дитини»

Шлюб до повноліття

2019 шлюб до повноліття 150 x 100Одруження – зважений крок у житті кожної людини. Якщо на початку 2000-х молодь йшла до РАЦСу у 20-23 роки, то зараз середній вік реєстрації першого шлюбу для жінок в Україні – 25 років, а для чоловіків – 28 років.
Проте трапляється, коли шлюб реєструють ще до досягнення повноліття. Що потрібно знати і як не наробити помилок.

Детальніше: Шлюб до повноліття

Порядок виїзду за кордон неповнолітніх дітей, батьки яких ухиляються від сплати аліментів

2019 Порядок виїзду за кордон неповнолітніх дітей 150 x 100Столична юстиція, Міністерство юстиції загалом і державна виконавча служба зокрема особливу увагу у своїй роботі приділяють питанню захисту прав дітей. Для цього було розроблено два пакети законів #ЧужихДітейНеБуває, які посилюють відповідальність неплатників аліментів та захищають право кожної дитини на належне утримання.

Детальніше: Порядок виїзду за кордон неповнолітніх дітей, батьки яких ухиляються від сплати аліментів

   

Всього відвідувань  

5720648
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
5574
8208
22886
41468
159262
4665637
5720648

Your IP: 127.0.0.1
Server Time: 2019-03-26 16:42:25
   

Хто на сайті?  

На сайті 86 гостей та відсутні користувачі

   

Випадкове зображення  

morozova.jpg
   

Використання матеріалів сайту можливе лише при згоді адміністрації порталу та активного посилання.
Всі права захищено!

Сайти, які підтримуються службою порталу
НПУ імені М.П.Драгоманова
Інститути
Інститут неперевної освіти
Факультети
Фізико-математичний факультет :: Факультет філософської освіти :: Факультет фізичного виховання та спорту :: Інженерно-педагогічний факультет :: Факультет інформатики :: Факультет іноземної філології :: Факультет історичної освіти :: Факультет корекційної педагогіки та психології :: Факультет мистецтв імені Анатолія Авдієвського :: Факультет магістратури, аспіратнути та докторантури :: Факультет природничо-географічної освіти та екології :: Факультет педагогіки та психології :: Факультет політології та права :: Факультет соціально-економічної освіти та управління :: Факультет української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка
Кафедри
Кафедра педагогчної творчості :: Кафедра педагогіки, теорія та історії педагогіки :: Кафедра методики викладання російської мови та світової літератури :: Кафедра етики та естетики :: Кафедра управління та євроінтеграції :: Кафедра філософії :: Кафедра інформатики
Персональні сайти
Андрущенко В.П. :: Бех В.П. :: Жалдак М.І. :: Борисенко В.Й. :: Франчук В.М. :: Франчук Н.П.
Інші сайти
Асоціація випускників :: Система управління електронними курсами НПУ :: Система управління електронними курсами інституту інформатики :: Система управління електронними курсами інституту інформатики (студенти) :: Простір гуманітарної комунікації :: Лабораторія археологічних досліджень :: Кабінет-музей М.П.Драгоманова :: Україна і становлення конституціоналізму в Європі :: Центр культури. НПУ

Авторизація