В УДУ ІМЕНІ МИХАЙЛА ДРАГОМАНОВА ВІДБУВСЯ МІЖНАРОДНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ФОРУМ

16.02.2023

2023 міжнародний педагогічний форум 1 200 x 1502023 міжнародний педагогічний форум 2 200 x 267Потужний Міжнародний педагогічний форум відбувся на базі Українського державного університету імені Михайла Драгоманова. Організатори Форуму: Міністерство освіти і науки України, Український державний університет імені Михайла Драгоманова, Національна академія педагогічних наук України, Міжнародна асоціація ректорів педагогічних університетів Європи, Благодійний фонд Польсько-Українського партнерства. Розпочали роботу у блакитній залі центрального корпусу з пленарного засідання «Модернізація педагогічної освіти у глобальному вимірі безпеки соціально-турбулентного світу». Привітали учасників наукового заходу Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет та голова Наглядової ради, третій Президент України Віктор Ющенко.

2023 міжнародний педагогічний форум 3 200 x 1502023 міжнародний педагогічний форум 4 200 x 150Про підготовку вчителя в контексті сучасних цивілізаційних викликів доповів президент НАПН України, доктор філософських наук, професор, академік НАН України, академік НАПН України Василь Кремень. З доповіддю «Науковий пошук та інноваційність: концепт сучасної педагогічної освіти» виступив віцепрезидент НАН України, директор Інституту політичних і етнонаціональних досліджень імені І. Ф. Кураса НАН України, доктор історичних наук, професор, член-кореспондент НАН України, академік НАПН України Олег Рафальський. Віктор Андрущенко, в.о. ректора Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, доктор філософських наук, професор, академік НАПН України, член-кореспондент НАН України, висловив власні погляди на педагогіку перемоги й добра, справедливості й свободи. Після чого у стінах університету продовжили науковці роботу на секційних засіданнях:

• Неперервна педагогічна освіта у глобальному вимірі безпеки соціально-турбулентного світу
• Педагогічна інноватика: напрями та технології безпеки освітнього простору
• Аксіологічний футуризм освітньої політики якості й безпеки життя
• Публічне управління та громадське самоврядування
2023 міжнародний педагогічний форум 5 200 x 150На основі виголошених думок та ідей було прийнято рішення Форуму, у якому зазначено, що його учасники згуртувались з метою консолідації зусиль солідарності в удосконаленні професійної майстерності педагогічної еліти і напрацюванні стратегій неперервної освіти та професійного розвитку для формування якості й безпеки освітнього простору у співпраці міжнародними партнерами, вироблення обґрунтованих організаційно-управлінських рішень для розбудови футуристичної архітектури сфери освіти, науки й інноватики на транскордонному, міжнародному регіональному, національному та відомчому, інституційно-університетському рівнях. Паралельно з секційними засіданнями на іншій локації відбувалось жваве обговорення ціннісних орієнтирів у формуванні педагогічної еліти України. Актуальні теми учасники наукового заходу розкривали у межах панелей:
1. Педагогічна освіта впродовж життя.
2. STEM-освіта – HIGH-TECH технопарк, SMART-університет.
3. «Освіта для мене – школа для всіх». Заклади освіти: територія безпеки та комфорту.
2023 міжнародний педагогічний форум 6 200 x 150Український державний університет імені Михайла Драгоманова представили декан педагогічного факультету Тарас Олефіренко з доповіддю про модернізацію педагогічної освіти, її пріоритетні напрямки та тенденції та голова Студентського парламенту університету Катерина Бульчик, яка повідала авдиторії про діяльність студентського самоврядування в умовах війни росії проти України.