Історія кафедри правознавства

До 1 вересня 1987 р. курс правознавства структурно входив до кафедри методики викладання історії, суспільствознавства і права. Його викладали два викладачі історики за фахом. Практично на кафедрі не було ніякої нормативно-правової літератури та методичної документації.
    Наказом ректора від 2 червня 1992 р. було створено кафедру правознавства в структурі історичного факультету.
    З 1998 р. кафедра забезпечує підготовку фахівців з другою вищою (юридичною та історичною освітою), а також екстернів.
    Надавали і надають допомогу кафедрі провідні науково-педагогічні працівники, вчені-юристи м. Києва, які працювали і працюють над створенням і становленням кафедри в різні роки (1987-2001 рр.). Це особливо академіки Копейчиков В.В., Підопригора О.А., Погорілко В.Ф., Акуленко В.І., професори Алєксандров Ю.В., Ткач А.П., Туркевич І.К., Прозорова Н.С., Яценко С.С., Мунтян В.Л., Ченгулі І.О., Бабкін В.Д., Кампо В.М., Колодій А.М., доценти Пеньківський В.Ф., Салтовський І.О., Кіреєва Н.О., Письменний Д.П., Омельченко І.К., Вартилецька І.А., Підопригора О.О.,  Сидорчук Л.А., Слюсаренко О.Л., Володько М.В.,   Карпов О.М., Бобровник С.В.,  Онищенко Н.М., Опришко І.В., Чеберяк П.А. та інші.