КРУГЛИЙ СТІЛ З СІМЕЙНОГО ПРАВА

23.02.2016

опіка та піклування 2016 200 x 200Законодавче врегулювання встановлення опіки (піклування) над дітьми, усиновлення та інших форм влаштування дітей до сімей громадян

Дата проведення: 23 лютого 2016 року
Місце проведення: Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова (м. Київ, вул. Пирогова, 9, 2 поверх, ауд.231)
Час проведення: 15.30 – реєстрація, 15.45-19.30
Модератори:
• Світлана Савицька, адвокат, к.ю.н., доцент кафедри Правосуддя КДАВТ, член Ради Комітету сімейного права та майнових спорів Асоціації адвокатів України
• Леся Дубчак, адвокат, к.ю.н., доцент кафедри цивільного і трудового права НПУ ім. М. Драгоманова, член Правління Асоціації адвокатів України

15.45 – вітальне слово модераторів, представлення доповідачів.

Програма заходу:

1. Практичні складнощі у набутті дитиною статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування
(доповідач: Березіна Валентина Олександрівна, начальник відділу сімейних форм виховання дитини Служби у справах дітей КМДА)
Час для запитань та відповідей: 5 хвилин
16:00 – 16:20

2. Правові підстави для влаштування дітей, які залишились без батьківського піклування, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування до сімей громадян
(доповідач: представник Мінсоцполітики, Директор Департаменту захисту прав дітей та усиновлення Ковбаса Руслан Сергійович)
16:20 – 16:45

3. Недостатність правового врегулювання такої форми сімейного влаштування дитини, як патронат над дітьми
(доповідачі: Кулеба М.М. - Уповноважений Президента України з прав дитини, Ейдеміллєр Вікторія Олексіївна, Директор Міського центру дитини, психотерапевт, сімейний медіатор, голова громадської організації «Центр допомоги сім`ї»)
Час для запитань та відповідей: 5 хвилин
16:45 – 17:05

4. Колізії чинного законодавства України, що регулює встановлення та припинення опіки і піклування над дітьми
(доповідач: Савицька Світлана, адвокат, кандидат юридичних наук, доцент кафедри Правосуддя юридичного факультету КДАВТ)
17:05 – 17:30
Перерва на каву:17:30 – 17:45

5. Судовий розгляд питань про встановлення опіки над дитиною, в тому числі при наявності двох і більше опікунів чи піклувальників, припинення опіки (піклування)
(доповідач: Лапчевська Олена Федорівна, суддя Апеляційного суду м. Києва, кандидат юридичних наук)
17:45 – 18:10

6. Особливості справ про усиновлення дитини: усиновлення дитини іншим із подружжя, усиновлення дитини громадянами України, міжнародне усиновлення.
(доповідачі: Ганна Гаро, адвокат, кандидат юридичних наук, медіатор, Керівник Юридичного агентства Ганни Гаро, Голова Комітету сімейного права та майнових спорів ААУ та Калакура Віктор Ярославович, к.ю.н., доцент, завідувач кафедри міжнародного приватного права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету ім. Т. Шевченка).
Час для доповідей: 20 хвилин
18:10 – 18:40

7. Контроль за дотриманням прав та інтересів усиновлених дітей в Україні та за її межами
(доповідачі: Анна Ющак, адвокат, Директор департаменту цивільного та сімейного права Української іноземної юридичної колегії та Фіногенов Олег Михайлович, радник відділу захисту прав дітей громадян України, Управління консульського забезпечення Департаменту Консульської служби МЗС України)