«Україна в міграційних процесах до ЄС: втрати і здобутки»

17.05.2017

Міграційні слухання 2017 200 x 120Делегація факультету політології та права у складі декана факультету професора Богдана Івановича Андрусишина, завідувача кафедри правознавства доцента Радима Васильовича Губаня, доцента кафедри теорії та історії держави і права Ольги Ярославівни Кархут, взяла участь у слуханнях організованих Комітетом з питань європейської інтеграції Верховної Ради України на тему: «Україна в міграційних процесах до ЄС: втрати і здобутки». Так як саме цього дня в Страсбурзі був підписаний акт, відповідно до якого для громадян України мав бути запроваджений безвізовий режим, то доповідачі: перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Володимирівна Геращенко, Секретар комітету Олена Сергіївна Сотник, заступник міністра юстиції України Олена Володимирівна Зеркаль та інші учасники дискусії акцентували увагу на вплив безвізового режиму на міграційні процеси. Участь в обговорені цієї актуальної для України проблематики взяв і декан факультету політології та права. Зокрема у світлі Педагогічної Конституції Європи він підняв питання про підготовку нового вчителя для Європи, який ніс би спільні європейські цінності. Також професором були поставлені не менш актуальні питання про соціальну адаптацію мігрантів, які проживають на території України та про відшкодування коштів, які були витрачені з державного бюджету тими особами, які емігрують з України.